Redakcja

[jQuery] jQuery 2.0 - gotowe!

Podziel się

[jQuery] jQuery 2.0 - gotowe! - http://webprojektant.plPojawiła się długo wyczekiwana biblioteka jQuery 2.0. Zgodnie z zapowiedziami w nowej odsłonie zarzucono obsługę przestarzałych przeglądarek Internet Explorer 6, 7 oraz 8. Dzięki temu jest mniej kodu źródłowego, który działa szybciej i może być używany wszędzie tam, gdzie do tej pory dodatki związane z obsługą starych wersji Internet Explorera powodowały problemy.

Nie oznacza to jednak, że gałąź jQuery 1.9 jest już martwa. Zespół programistów biblioteki informuje, że jest ona cały czas rozwijana i oczywiście nadal działa w IE 6, 7 oraz 8. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje strony dobrze wyglądały w tych przeglądarkach, powinieneś nadal korzystać z jQuery 1.9 (oraz wkrótce jQuery 1.10).

Czytaj więcej: [jQuery] jQuery 2.0 - gotowe!

[e-marketing] Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych

Podziel się

Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych - http://webprojektant.plWiele osób w rynku mobilnym i aplikacjach mobilnych dopatruje się ogromnego potencjału finansowego. I słusznie, ponieważ urządzenia tego typu są znacznie bliżej ludzi niż dawne komputery stacjonarne czy nawet laptopy i notebooki. Towarzyszą ludziom niemal cały czas - dwadzieścia cztery godziny na dobę. Warto to wykorzystać. Dla kogo jest ta książka? Dla każdego, kogo ciekawi potencjał finansowy rynku mobilnego, dla każdego, kogo korci, by zbić na nim fortunę dzięki stworzeniu jednej, przełomowej aplikacji. Żeby nauczyć się, jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych, nie trzeba umieć programować. Wystarczy mieć dobre pomysły, sporo zapału i marzenia.

Wiadomo, że stosunkowo młody rynek aplikacji mobilnych kryje w sobie ogromny potencjał finansowy. Nic dziwnego. W końcu takie urządzenia jak smartfony czy tablety towarzyszą nam dziś na każdym kroku. Dlaczego by więc tego nie wykorzystać Stalewski wyjaśnia, w jaki sposób należy projektować aplikacje, aby generowały zyski, i jakie są skuteczne metody ich promocji. Omawia te zagadnienia głównie na przykładzie dwóch najpopularniejszych platform:

Czytaj więcej: [e-marketing] Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych

[webdesign solutions] Nowy serwis ze źródłami dla webmasterów - WEBdesign Solutions

Podziel się

[webdesign solutions] Nowy serwis ze źródłami dla webmasterów - WEBdesign Solutions - http://webprojektant.plMam przyjemność zakomunikować, że wreszcie udało mi się ukończyć i wystartować z nowym projektem dla webmasterów - WEBdesign Solutions, który dostępny jest na stronie http://webdesign-solutions.eu. Niech nazwa za bardzo nie zwodzi tych, którzy myślą, że jest to serwis tylko dla designer'ów. Ciekawe źródła znajdą tutaj również webdeveloperzy: HTML, CSS, JAVASCRIPT, PHP, SQL, JAVA, PYTHON oraz innych języków programowania. Specjaliści SEO oraz administratorzy serwerów są mile widziani, gdyż przygotowano dla nich odpowiednie działy. Każde źródło można ocenić, więc oszczędzi to innym webdeveloperom w selekcji naprawdę wartościowych materiałów. Oczywiście administracja serwisu będzie starała się dostarczać jak najciekawsze linki dla webmasterów, ale to użytkownicy mają możliwość określić ich prawdziwą wartość oraz dodawać nowe interesujące źródła.

Czytaj więcej: [webdesign solutions] Nowy serwis ze źródłami dla webmasterów - WEBdesign Solutions

[e-marketing] Strona www - niezbędną częscią każdej firmy

Podziel się

[e-marketing] Strona www - niezbędną częscią każdej firmy - http://webprojektant.plCzasy się zmieniają, i dziś już nie wystarczy reklama w tradycyjnych środkach przekazu jak; telewizji czy prasa. Obecnie najpopularniejsze i najbardziej powszechne medium to internet, który zastępuje nam wszystkie pozostałe. Obecnie jeżeli chcesz zwojować rynek jakimś produktem lub usługą, konieczna jest kampania reklamowa w sieci, jak również dobrze wypozycjonowana strona www, która przyciągnie potencjalnych klientów.

Strony firmowe co raz szybciej stają się obowiązkiem każdej poważnej lub mniej poważniej firmy, nawet malutkiej, bo bez tego ani rusz. Większość młodych ludzi, aby znaleźć interesujący produkt/usługę, korzysta w wyszukiwarki internetowej. Jeżeli Cię tam nie ma, do dla nich twoja firma nie istnieje. Jest trochę prawdy w powiedzeniu; „Jeżeli nie ma o Tobie nic w sieci, to nie istniejesz”.

Czytaj więcej: [e-marketing] Strona www - niezbędną częscią każdej firmy

[HTML] Kompletna definicja HTML5

Podziel się

[HTML] Kompletna definicja HTML5 - http://webprojektant.plW poniedziałek 17 grudnia, konsorcjum World Wide Web Consortium (W3C) opublikowało kompletną definicję specyfikacji HTML5 oraz Canvas 2. Te specyfikacje nie są jeszcze oficjalnymi standardami W3C, ale są one już kompletnymi funkcjami - co oznacza, że programiści mogą być pewni czego się spodziewać.

Jeff Jaffe z W3C powiedział:

"Szerszy zasięg technologii internetowej, to tym bardziej nasi interesanci wymagają stabilnego standardu. Na dzień dzisiejszy, firmy wiedzą na co mogą liczyć w stosunku do HTML5 w najbliższych latach, a co ich klienci będą wymagać. Podobnie, deweloperzy będą wiedzieć, jakie umiejętności rozwijać, aby ogarnąć inteligentne smartfony, samochody, telewizory, ebooki, cyfrowe znaki i urządzenia, które nie są jeszcze znane."

Czytaj więcej: [HTML] Kompletna definicja HTML5

[Współpraca] Poszukujemy redaktorów WEBprojektant.pl

Podziel się

[Współpraca] Poszukujemy redaktorów WEBprojektant.plPoszukujemy nowych redaktorów do naszych działów. Jeśli znasz się na CMS'ach takich jak Wordpress, Joomla, Prestashop, Magento, phpBB3 lub programujesz w HTML, CSS, javascript, jQuery, PHP albo zajmujesz się internetowym marketingiem, pozycjonowaniem SEO.

Stopień zaawansowania nie jest najważniejszy. Liczy się czy to lubisz. Jeśli nie znasz się za bardzo na powyższych zagadnieniach i chciałbyś robić coś innego, to może pisałbyś w dziale aktualności na temat nowości w świecie projektantów www.

Poszukujemy grafików, którzy również chcieliby podzielić się swoim doświadczeniem. Zamiarem jest stworzenie zespołu webmasterów, którzy poprzez zdobywanie wiedzy w określonych zagadnieniach stworzą w przyszłości zespół, który będzie brał udział w komercyjnych przedsięwzięciach na całym świecie (online). Jednak to wszystko zależy od początkowych chęci ewentualnych współpracowników. Szczegóły współpracy byłyby uzgodnione pomiędzy zainteresowanymi osobami. Początkowo redaktorzy mogą reklamować swoje strony lub usługi na łamach WEBprojektant.pl - Poradniki dla webmasterów, a później jak skompletujemy zgrany zespół zaczniemy brać udział w projektach zarabkowych na całym świecie.

[Inne] Darmowy kurs edycji wideo i efektów

Podziel się

[Inne] Darmowy kurs edycji wideo i efektówPo raz kolejny ekipa eduweb.pl miała przyjemność współpracy z Adobe. Jej efektem jest seria filmów promujących produkty Premiere Pro oraz After Effects w najnowszej odsłonie CS5.5!

Seria darmowych kursów znajduje się na stronie: http://www.przejdznapro.pl obejmuje następujące zagadnienia:

  • Pracuj wydajniej – To wydajność jest kluczowym czynnikiem przy edycji wideo, dlatego Premiere Pro CS5.5 wspiera architekturę x64 a także wykorzystuje w pełni możliwości kart graficznych oferując wsparcie GPU.
  • Integracja Pakietu CS5.5. - Współpraca programów z pakietu Creative Suite 5.5 daje Ci możliwość jednoczesnej pracy z Adobe Photoshop Premiere Pro, After Effects czy Encore. Produkcja od A-Z jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Czytaj więcej: [Inne] Darmowy kurs edycji wideo i efektów

[PHP] Aktualizacja Zend Framework 2.0.4

Podziel się

[PHP] Aktualizacja Zend Framework 2.0.4 - http://webprojektant.plSpołeczność Zend Framework ma przyjemność ogłośić o udostępnieniu Zend Framework 2.0.4! Pakiety i instrukcje instalacyjne dostępne są na oficjalnej stronie projektu.

Ta wersja zawiera ponad 40 zmian, od drobnych usprawnień docblock do poprawek błędów. Pełna lista przedstawia się następująco (j. angielski):

Czytaj więcej: [PHP] Aktualizacja Zend Framework 2.0.4

[PHP] Wydanie PHP 5.5.0 Alpha1 !

Podziel się

[PHP] Wydanie PHP 5.5.0 Alpha1 ! - http://webprojektant.plZespół rozwojowy PHP ogłasza dostępność nowej wersji PHP 5.5.0alpha1. Te wydanie jest początkiem startu PHP w wersji 5.5.0. Wszyscy użytkownicy PHP powinni testować nową wersję ostrożnie, gdyż jest to wydanie w wersji alfa. Zespół prosi ozgłaszanie wykrytych błędów na oficjalnej stronie projektu.

TO JEST WYDANIE DEWELOPERSKIE - NIW UŻYWAJ TEGO W APLIKCJACH PRODUKCYJNYCH!
PHP 5.5.0 Alpha 1 ma nowe funkcjonalności (niekompletna lista w języku angielskim) :

Czytaj więcej: [PHP] Wydanie PHP 5.5.0 Alpha1 !

[PHP] Wydano nowe PHP 5.4.8 oraz PHP 5.3.18

Podziel się

Nowe wersje PHP - http://webprojektant.plGrupa pracująca nad rozwojem języka skryptowego PHP wydała kolejną wersje PHP 5.4.8 oraz PHP 5.3.18. Te wydania naprawiają ponad 20 wykrytych błędów. Zaleca się dokonanie ugrade do PHP 5.4.8 lub co najmniej do 5.3.18.

Kluczowe udoskonalenia w tych wydaniach obejmują:

Czytaj więcej: [PHP] Wydano nowe PHP 5.4.8 oraz PHP 5.3.18

Zapraszam na forum webmasterskie WEBprojektant.pl

Podziel się

Zapraszam na forum webmasterskie forum.webprojektant.plSerwis WEBprojektant.pl , który dostarcza poradniki dla webmasterów otworzył swoje forum tematyczne, gdzie użytkownicy mogą wymieniać się opiniami, wiedzą na tematy poruszane na łamach WEBprojektant.pl.

Forum składa się z trzech głównych działów: Tworzenie stron www (Dla początkujących webmasterów, HTML i CSS, JQuery i JavaScript, Zaawansowanie programowanie www, Popularne frameworki),

Czytaj więcej: Zapraszam na forum webmasterskie WEBprojektant.pl

Strona 1 z 10

Może się przydać

Top 3 webmaster

Nasze statystyki

Użytkowników:
130
Artykułów:
224
Odsłon artykułów:
3279889