Joomla

[Joomla] Błąd 500 spowodowany błędem w bibliotece Joomla

Podziel się

[Joomla] Błąd 500 spowodowany błędem w bibliotece Joomla - http://webprojektant.plJedno z ostatnich uaktualnień biblioteki RokCommon powodowało błąd w modułach RokGallery oraz RokSprocket w obu wersjach dla Joomla i Wordpress. Jeśli posiadasz jeden z tych modułów i robisz na bieżąco aktualizacje to na pewno spotkałeś się z tym problemem.

Miałem podobny problem, ale zawsze zlokalizowanie błędu, który powoduje wyświetlanie wiadomości o "error 500", może być pracochłonne. Dodatkowe utrudnienie mamy, jeśli nasza aplikacja znajduje się na serwerze finalnym, gdzie nie możemy włączyć możliwości wyświetlania błędów.

Całe zamieszanie w tym przypadku spowodowane zostało przez błąd w metodzie DOMDocument::schemavalidate()

W naszym przypadku, po włączeniu wyświetlania błędów, mamy:

Czytaj więcej: [Joomla] Błąd 500 spowodowany błędem w bibliotece Joomla

[Joomla] Komentarze w Joomla

Podziel się

[Joomla] Komentarze w Joomla - http://webprojektant.plSystem Joomla nie posiada wbudowanego rozszerzenia pozwalającego komentować użytkownikom publikowaną treść. Aby uzyskać taką funkcjonalność musimy skorzystać z rozszerzeń. Istnieją różne systemy komentarzy. Osobiście polecam dwa:

1. JomComment to komercyjny komponent, jest bardzo funkcjonalny i umożliwia m.in integrację z JomSocial, MyBlog. JoomlaSite.info korzysta z JomComment

2. JComments, darmowy komponent, nie ma sobie równych

Czytaj więcej: [Joomla] Komentarze w Joomla

[Joomla] Kolekcja darmowych szablonów dla Joomla

Podziel się

Darmowe szablony Joomla - http://webprojektant.plDostarczając Wam poradniki dla webmasterów, staram się dostarczyć możliwie jak najnowsze trendy w tej materii. Zdecydowałem się przedstawić pokaźną listę darmowych szablonów dla Joomla, które są obecne w sieci. System Joomla staje się popularniejszy z każdym dniem jako system zarządzania treścią - Content Management System (CMS).

Jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na zbudowanie strony w Joomla, kolejnym krokiem będzie rozejrzenie się za odpowiednim szablonem. To zadanie czasami zabiera za dużo czasu. Możemy poświęcić nawet 2-3 dni lub więcej nad znalezieniem czegoś co nam odpowiada. Dlatego postanowiłem podzielić się ciekawą listą szablonów dla Joomla mając nadzieję, że zaoszczędzi to Wam poświęcania cennego czasu na szukanie w sieci. Jeśli choć jeden szablon przyda się komuś w Was, będę ustatysfakcjonowany.

W dzisiejszych czasach niektóre zespoły Joomla dostarczają bardzo dobrej jakości szablony w wersji płatnej premium. Jednak tutaj podam listę darmowych szablonów co nie oznacza, że kiepskich. Więc zaczynamy:

Czytaj więcej: [Joomla] Kolekcja darmowych szablonów dla Joomla

[Joomla] Usunięcie index.php z adresu URL

Joomla! - tutorial na WEBprojektant.plW tym tutorialu zaprezentuję jak usunąć index.php z adresu URL w Joomla, gdyż bardzo często pytacie jak usunąć index.php z URL. W większości przypadków jest to bardzo proste, w dodatku Joomla pracuje podobnie jak Wordpress, z wyjątkiem, że Joomla obsługuje plik .htaccess (który jest potrzebny do przekierowania konkretnej strony w konkretne miejsce).

Czytaj więcej: [Joomla] Usunięcie index.php z adresu URL

WEBprojektant.pl na YouTube!

Kanał WEBprojektant.pl na YouTubeMam przyjemność ogłosić, że działa nasz kanał na Yotube - WEBprojektant.pl - poradnik webmastera, gdzie możecie znaleźć nasze video tutoriale.

Może nie jest tam jeszcze porażająca ilość poradników dla webmasterów, ale postaram się aktualizować kanał w miarę możliwości. Proszę Was o tematykę jaką chcecie, aby poruszyć w kolejnych tutorialach. Łatwiej mi będzie wybrać na czym się skoncentrować.

Może się przydać

Top 3 webmaster

Nasze statystyki

Użytkowników:
130
Artykułów:
224
Odsłon artykułów:
3279883