Javascript

[JavaScript] Skrypt auto like na facebook'u

Podziel się

[javascript] Skrypt auto like na facebook'u - http://webprojektant.plW tym tutorialu zademonstruję skrypt javascript, który jest dostępny w Internecie. Zadaniem skryptu jest automatyczne kliknięcie "Lubię to" przez użytkownika odwiedzającego naszą stronę. Skrypt działa tylko jeśli użytkownik jest zalogowany na Facebook'u.

UWAGA! Skrypt ten jest załączony tylko w celach edukacyjnych. Nie zalecam stosowania go na własnych stronach, tylko przedstawiam działanie takiego kodu. Skrypt jest już oficjalnie oznaczany jako wirus internetowy przez programy antywirusowe, więc chętni do oszukiwania poczują się zawiedzeni ;-)

Aczkolwiek sam model działania poniższego kodu jest ciekawostką, a zarazem przestrogą przed zainfekowanymi stronami internetowymi.

Czytaj więcej: [JavaScript] Skrypt auto like na facebook'u

[JavaScript] Wzorce projektowe w Javascript

Podziel się

[JavaScript] Wzorce projektowe w Javascript - http://webprojektant.plDzięki naszej współpracy z księgarnią Helion udostępniamy materiał poświęcony wzorcom JavaScript. Tutorial jest częścią książki pod tytułem "Javascript. Wzorce".

Wzorce projektowe opisane w książce tak zwanego gangu czworga oferują rozwiązania typowych problemów związanych z projektowaniem oprogramowania zorientowanego obiektowo. Są dostępne już od jakiegoś czasu i sprawdziły się w wielu różnych sytuacjach, warto więc się z nimi zapoznać i poświęcić im nieco czasu. Choć same te wzorce projektowe nie są uzależnione od języka programowania i implementacji, były analizowane przez wiele lat głównie z perspektywy języków o silnym sprawdzaniu typów i statycznych (niezmiennych) klasach takich jak Java lub C++.

Czytaj więcej: [JavaScript] Wzorce projektowe w Javascript

[Javascript] Frameworki Javascript

Podziel się

[Javascript] Frameworki Javascript - http://webprojektant.plLiczba aplikacji internetowych, które są tworzone i wykorzystywane gwałtownie wzrosła od kilkunastu lat. I co najważniejsze, tak samo wzrosła ich złożoność - szczegónie pod kątem front end. Nigdy więcej statycznych stron, nie proszę Państwa!

Masz mnóstwo sekcji na stronie, które współdziałają ze sobą plus serwer i tak, to jest wystarczająco skomplikowane. Dziś chciałbym napisać o kilku frameworkach Javascript jakie możemy wybrać, które mają na celu uproszczenie tworzenia aplikacji front end.

Dlaczego potrzebujemy takich frameworków

Kreowanie interaktywnych, płynnych i łatwych w utrzymaniu interfejsów dla aplikacji webowych nie jest tak łatwe jak sie wydaje nie jednemu - potrzeba wysyłać dane do serwera i sparsować wyniki, aktualizować przchowywane dane, widoki (views) muszą zostać renderowane i wiele innych rzeczy jakie muszą zostać wykonane w tle. Deskopowi programiści (nie pracujący nad aplikacjami webowymi) mają znacznie łatwiej, posiadają profesjonalene narzędzia. A co z web deweloperami? Byli zmuszeni do żąglowania pomiędzy elementami DOM, kreowaniu modeli ręcznie i wyrywaniu włosów z głowy starając się to wszystko ogranąć.

Czytaj więcej: [Javascript] Frameworki Javascript

Może się przydać

Top 3 webmaster

Nasze statystyki

Użytkowników:
130
Artykułów:
224
Odsłon artykułów:
3279884