Inne

[SEO] Podstawy SEO – Zacznij od swojej strony

Podziel się

[SEO] Podstawy SEO – Zacznij od swojej strony - http://webprojektant.plWiele osób, które po raz pierwszy stykają się z SEO i pozycjonowaniem odnosi wrażenie, że Google ustala arbitralnie jakiś skomplikowany zestaw reguł, przypominających wiedzę tajemną. Należy ich się trzymać i trzeba być nie lada fachowcem, żeby jako tako wypadać w wynikach wyszukiwania, czyli tak zwanych SERPach (ang. Search Engine Result Pages). Tymczasem świat Googla jest bardzo logiczny bo wynika z potrzeb jego użytkowników.

Każdy z nas, kiedy korzysta z wyszukiwarki, po prostu chce znaleźć ciekawe i wartościowe strony odpowiadające tematyce zapytania. Algorytmy Googla i jego polityka związana z pozycjonowaniem stron są ukierunkowane na spełnienie tej oczywistej potrzeby. Wynika z tego reguła, która dla każdego właściciela strony internetowej powinna być najważniejsza – Twój serwis musi być ciekawy i dobrze zrobiony, a Google musi mieć możliwość zanalizowania i „zrozumienia” jego treści i wartości.

Czytaj więcej: [SEO] Podstawy SEO – Zacznij od swojej strony

[SEO] Klienci SAPE ukarani spadkami w SERPach

Podziel się

[SEO] Klienci SAPE ukarani spadkami w SERPach - http://webprojektant.plJakiś czas temu Matt Cutts ćwierknął, że musi przyjrzeć się dokładniej jednemu rosyjskiemu narzędziu do kupowania linków. A wczoraj były już tego efekty. Wygląda na to, że Google znalazło sposób na takie sieci.

No i większość klientów systemu SAPE (jak nie wszyscy), wczoraj zaczęło zauważać dość mocne spadki. Zobaczcie datę tej informacji. Już prawie po miesiącu, Google, rozpracowało system i ich klientów.

Pojawiają się też informacje, że niekoniecznie może chodzić o tą platformę.

Czytaj więcej: [SEO] Klienci SAPE ukarani spadkami w SERPach

[SEO] Co zrobić ze stronami błędu 404?

Podziel się

[SEO] Co zrobić ze stronami błędu 404? - http://webprojektant.plMinęły już czasy kiedy strona z błędem 404 tylko straszyła. Zazwyczaj była to strona przeglądarki, a czasem jakaś domyślna strona serwowana przez serwer. Dzisiaj się to zmienia i takie strony wyglądają coraz lepiej. A co można z nimi zrobić pod kątem SEO?

Dzisiaj takie strony wykorzystuje się do umieszczania linków do stron serwisu. W zależności od jego wielkości są zazwyczaj:

  • Informacje o przyczynie trafienia na taką stronę.
  • Kontakt do firmy/właściciela strony.
  • Link do wyszukiwarki lub komponent wyszukiwarki.
  • W przypadku sklepów są to linki do podobnych produktów (np. z tej samej kategorii).

Czytaj więcej: [SEO] Co zrobić ze stronami błędu 404?

[webdesign] Ponadczasowe logo. Projektowanie znaków odpornych na działanie czasu

Podziel się

Ponadczasowe logo. Projektowanie znaków odpornych na działanie czasu - http://webprojektant.plZnaki logo stanowią niejednokrotnie najcenniejsze z aktywów firmy - i mówimy tu o astronomicznych kwotach. Nietrudno znaleźć przykłady, które potwierdzają ten fakt. Zastanawiasz się, jak zaprojektować logo, które będzie się kojarzyło z daną firmą, przetrwa próbę czasu i będzie stanowiło wartość samo w sobie? Książka ta odpowiada na podstawowe pytania: jak stworzyć projekt atrakcyjny wizualnie, poprawny technicznie i spełniający oczekiwania zamawiającego.

Rozpoznawalność marki to klucz do sukcesu. Oto jak zapewnić sobie miejsce w historii popkultury...

Czytaj więcej: [webdesign] Ponadczasowe logo. Projektowanie znaków odpornych na działanie czasu

[SEO] Słownik pojęć pozycjonera

Podziel się

[SEO] Słownik pojęć pozycjonera - http://webprojektant.plPR(PageRank) - wskaźnik określający wartość danej strony. Wartość PR jest określana przez algorytm stosowany przez wyszukiwarkę Google. W tej chwili nie ma on faktycznie większego znaczenia i nie wpływa na pozycję strony. Jednak nadal jest brany pod uwagę(z przyzwyczajenia) jako główny wskaźnik wartości witryny. Wartość PageRank określa się w liczbach od 0 do 10, gdzie 0 również jest wskaźnikiem(witryna może nie posiadać nawet zera). Na wysoki PR, mogą mieć wpływ ilość i jakość linków prowadzonych na nasza stronę.

Anchor text - opis/tytuł odnośnika, widoczny na stronie

Linki wychodzące - link na naszej stronie, kierujący do innej witryny(również ma znaczenie przy ustalaniu wartości strony przez Google)

Czytaj więcej: [SEO] Słownik pojęć pozycjonera

[ecommerce] Jak zarobić na stronie

Podziel się

[ecommerce] Jak zarobić na stronie - http://webprojektant.plWcześniej czy później, każdy właściciel strony internetowej zainteresuje się tym tematem.; jak zarobić na swojej stronie?. Nie owijając w bawełnę - jest to bardzo trudne. Ale po kolei. Jest kilka sposobów na wyciśnięcie z witryny przysłowiowych parę złotych. A głównym z nich są programy partnerskie

Programy partnerskie(afiliacyjne) – programy partnerskie polegają zwykle na reklamowaniu i czerpaniu zysków-prowizji od sprzedaży jakiejś usługi lub towaru. Mówiąc w prosty sposób: umieszczasz baner lub link partnerski na swojej stronie, a jeżeli za jego pośrednictwem jakiś internauta przejdzie do strony firmy którą reklamujesz, coś kupi lub dokona innej akcji, Ty masz z tego jakiś procent zysku lub określoną płatność. Program partnerski oferuje wiele firm, zarówno małych jaki i dużych, począwszy od sklepów, po przez banki czy firmy oferujące jakąś usługę. Aby móc skorzystać z programu partnerskiego należy w takim się zarejestrować, a następnie pobrać materiały promocyjne(z kodem identyfikujących tylko Ciebie) i wstawić je na swoją witrynę. Oczywiście najlepiej aby tematyka takiej reklamy miała coś wspólnego z tematyką witryny(tzw. reklama kontekstowa).

Czytaj więcej: [ecommerce] Jak zarobić na stronie

[SEO] Na czym polega pozycjonowanie, jak pozycjonować stronę www

Podziel się

[SEO] Na czym polega pozycjonowanie, jak pozycjonować stronę www - http://webprojektant.plPozycjonowanie - są to czynności, które sprawiają, że nasza strona na daną frazę będzie wysoko w wyszukiwarkach. Bo niestety tylko mały procent ludzi wchodzi na drugą stronę, a jeszcze mniejszy na trzecią. A więc od czego zależy to, że nasza witryna będzie wysoko w wynikach wyszukiwarki? Odpowiedź jest jedna – linki. Dokładniej rzecz ujmując, linki do twojej strony z innych stron. To właśnie nadaje moc każdej witrynie.

Najlepszą opcją są jednak linki tekstowe o frazie która Cię interesuje. Czyli nie http://jakzalozycstrone.info , a np. zakładanie strony. Zamiast gołego linka robimy link tekstowy, który przenosi internautę do naszej strony głównej lub podstrony, z którą jest związana fraza. W tym wypadku "zakładanie strony" jest to tzw. anchor text. Jeżeli nigdy nie robiłeś linku tekstowego, możesz to poćwiczyć choćby w wordzie(podobnie wygląda to w kreatorze stron czy CMS-ach).

Czytaj więcej: [SEO] Na czym polega pozycjonowanie, jak pozycjonować stronę www

[Inne] Najważniejsze parametry, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera

Podziel się

[Inne] Najważniejsze parametry, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera - http://webprojektant.plAby założyć własną stronę, potrzebujesz dwóch niezbędne rzeczy, mianowicie serwer(hosting) i domenę.

Serwer(hosting) – jest to miejsce na którym będzie się znajdowała i funkcjonowała twoja strona, oraz wszystkie jej zasoby, można to porównać do dysku znajdującego się w każdym komputerze. Trzeba oddzielić serwer od serwera wirtualnego, zwanego hostingiem. Hosting jest miejsce wyodrębnione dla Ciebie znajdujące się na serwerze.

Domena - jest niczym innym jak nazwą strony np. twojastrona.pl. Przy zakupie domeny masz mnóstwo możliwości, bo może być ona z końcówką .com, .com.pl, .info, .net, .ue, .biz. Domena .pl jest domeną krajową, a np. .com lub .net, domeną globalną. Warto dodać, że domena .pl jest zwykle najdroższa. Domeny globalne są nawet o połowę tańsze, a najtańsze są regionalne np. waw.pl. Są też domeny komercyjne regionalne jak com.pl. Pierwsza rejestracja domeny jest zwykle na zasadach promocyjnych i nie kosztuje wiele lub nic, jednak każdego roku musisz ją odnawiać co kosztuje w zależności od domeny i usługodawcy, od 40 do 120 zł. zdecydowana większość firm hostingowych oferuje zarówno sprzedaż hostingu jaki domen. Zatem domenę zarejestrujesz tam gdzie wykupisz serwer, choć możesz to zrobić tam gdzie jest taniej i podpiąć ją pod swój serwer.

Czytaj więcej: [Inne] Najważniejsze parametry, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera

[Inne] Jak zaistnieć w sieci

Podziel się

[Inne] Jak zaistnieć w sieci - http://webprojektant.plGdy już stworzysz swoją stronę, to przychodzi czas na to, aby była widoczna dla wyszukiwarek, a głównie dla jednej - Google. Bo co z tego, że twoja witryna będzie gotowa, jak nikt o niej nie będzie wiedział i nikt na nią nie wejdzie?. Pierwszym etapem jest zadbanie o to, aby twoja witryna zostało zindeksowana przez Google( wyszukiwarkę, którą używa 98 % internautów). Indeksacja oznacza to, że robot Google wejdzie na twoją stronę i „oznajmi” wyszukiwarce, że pojawiła się taka i taka strona o danej treści. Aby dodać stronę do wyszukiwarki należy wejść na adres: www.google.pl/addurl/, i wpisać swój adres url strony, lub wstawić na swoją witrynę wskaźnik PageRank: www.google-pagerank.pl/

Choć te czynności są ważne, to niestety nie sprawią, że nasza strona pojawi się wysoko w wyszukiwarkach, i będzie na nią wchodzić dużo internautów. Za te czynniki odpowiada tzw.pozycjonowanie.

Pierwszym etapem pozycjonowania jest przemyślenie tego, jakich fraz i słów kluczowych będzie dotyczyła twoja strona. Postaw się w roli internauty i pomyśl co może wpisać w wyszukiwarkę, aby trafił na twoją witrynę. Oczywiście frazy te muszą mieć coś wspólnego z tematem strony i występować w jej treści. To jak sprawdzić popularność danych fraz znajdziesz w kategorii pozycjonowanie. Gdy już tego dokonasz należy uzupełnić znaczniki"meta tagi" na twojej witrynie. Opcja ta jest dostępna w większości kreatorach i CMS-ach, bez wgłębiania się w kod strony.

Czytaj więcej: [Inne] Jak zaistnieć w sieci

[Inne] Czym są domeny internetowe?

Podziel się

[Inne] Czym są domeny internetowe? - http://webprojektant.plDomena internetowa - to ostatni człon adresu internetowego, określa przynależność, charakteryzuje rodzaj instytucji, która używa danego adresu. Jest bardzo dużo firm - także polskich - pomocnych w rejestracji domeny internetowej, których adresy wypiszę później.
Proces rejestrowania domeny przeprowadzamy przez Internet (choć nie zawsze), w którym wypełniamy formularz.
Po wypełnieniu formularza powinniśmy dostać potwierdzenie rejestracji, po czym należy wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy na podane konto.
Jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać przy wyborze adresu URL. W treści adresu URL wolno używać tylko liter od A do Z (bez polskich liter!!), cyfr od 0 do 9 i myślnika (-).

Nie wolno używać w nazwie innych znaków ani spacji. Adres również nie może rozpoczynać się lub kończyć myślnikiem. Długość adresu może liczyć maksymalnie 24 znaki, ale mało kto to wykorzystuje, bo lepiej jest skrócić adres, tak aby był łatwiejszy do zapamiętania.

Czytaj więcej: [Inne] Czym są domeny internetowe?

[SEO] Prosty sposób na zaplecze

Podziel się

[SEO] Prosty sposób na zaplecze - http://webprojektant.plKażdy kto już posiada swoją stronę internetową, zastanawia się jak w najprostszy i najtańszy sposób wypozycjonować swoją witrynę. Oczywiście nie może zabraknąć działań w postaci katalogowania, jednak proces ten jest czasochłonny a czasami mało efektywny, szczegolnie jeżeli skupimy się na darmowych i małowartościowych katalogach. Ale nawet dobre katalogowanie jest tylko jednym z etapów pozycjonowania i zdobywania wartościowych linków. Innym etapem jest pisanie artykułów tematycznych z odnośnikiem w treści zwanych Presell Pages. Jednak nie wszyscy potrafią napisać kilkanaście czy kilkadziesiąt artykułów na ten sam temat i do tego dobrych jakościowo. Dodając artykuł do precla, trzeba też pogodzić się, że nie zawsze nasz artykuł zostanie zaakceptowany(szczególnie jeżeli mamy do czynienia z solidnymi serwisami). Inną wadą precli jest to, że musimy się dostosować do regulaminu strony(długość teksu, ilość linków) i często sporo czekać aż artykuł zostanie zaakceptowany. Presell Pages także szybko powstają i szybko znikają wraz z naszym artykułem, a my nawet o tym nie wiemy.

Czytaj więcej: [SEO] Prosty sposób na zaplecze

Strona 1 z 3

WEBprojektant.pl na YouTube!

Kanał WEBprojektant.pl na YouTubeMam przyjemność ogłosić, że działa nasz kanał na Yotube - WEBprojektant.pl - poradnik webmastera, gdzie możecie znaleźć nasze video tutoriale.

Może nie jest tam jeszcze porażająca ilość poradników dla webmasterów, ale postaram się aktualizować kanał w miarę możliwości. Proszę Was o tematykę jaką chcecie, aby poruszyć w kolejnych tutorialach. Łatwiej mi będzie wybrać na czym się skoncentrować.

Może się przydać

Top 3 webmaster

Nasze statystyki

Użytkowników:
130
Artykułów:
224
Odsłon artykułów:
3279878