[jQuery] Przekształcanie obrazu w jQuery

Zobacz komentarze

Podziel się

[jQuery] Przekształcanie obrazu w jQuery - http://webprojektant.plPrzedstawiamy wtyczki umożliwiające stosowanie różnych efektów graficznych na stronie. Efekty mogą po prostu uatrakcyjnić proces przewijania zdjęć lub dodać ciekawą funkcjonalność do strony internetowej.

TEFFECTS JQUERY PLUGIN

Wtyczka umożliwiająca dodanie efektu przejścia pomiędzy zdjęciami na stronie. Wtyczka ma duży wybór opcji: do wyboru jest aż 8 efektów, a dodatkowo decydujemy o kierunku animacji (poziomy, pionowy) oraz możemy zarządzać szybkością przejścia itp. Możemy oczywiście te opcje ukryć lub dać możliwość ich ustawienia użytkownikowi. Wtyczkę można wykorzystać jako przeglądarkę zdjęć wyświetlaną w osobnym oknie.

Strona projektu

REFINESLIDE

Wtyczka pozwalająca na utworzenie na stronie internetowej przeglądarki zdjęć z różnymi efektami przejścia pomiędzy kolejnymi zdjęciami. Wybierać możemy spośród 14 efektów przejścia. Efekty zostały utworzone przy użyciu CSS3 3D Transforms. Wtyczka współpracuje ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami, nawet z Internet Explorerem w wersji 7, a także obsługuje sprzętową akcelerację w przeglądarkach. Wtyczka jest darmowa i nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o jej używanie oraz jest bardzo lekka (12 k).

Strona projektu

ROUNDABOUT

Wtyczka pozwalająca na utworzenie przewijanej listy, w której mogą znaleźć się obrazki, tekst lub inne elementy. Skrypt jest gotowy do użycia od razu po pobraniu, ale dla zaawansowanych użytkowników istnieje opcja konfiguracji wtyczki dla osiągnięcia niesamowitych efektów.

Skrypt jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne przeglądarki oraz został wydany na licencji BSD, dzięki czemu możemy go wykorzystać do projektów komercyjnych. Na podanej stronie internetowej znajdują się kursy dla osób chcących skonfigurować wtyczkę i przy okazji zdobyć garść informacji na temat JavaScriptu.

Strona projektu

FLEX

Wtyczka pozwala na utworzenie na stronie tak zwanych kafelków ze zdjęć. Najechanie kafelka kursorem powoduje jego powiększenie i przesunięcie pozostałych kafelków. Po odjechaniu kursorem zdjęcie powraca z powrotem do stanu początkowego.

Strona projektu

JQUERY 2D TRANSFORMATION PLUGIN

Wtyczka umożliwia animowanie elementów na płaszczyźnie 2D (przekrzywianie, obracanie). Skrypt do prawidłowego działania wymaga biblioteki jQuery w wersji minimum 1.4.2. Wtyczka obsługuje wszystkie popularne przeglądarki.

Strona projektu

WEBprojektant.pl na YouTube!

Kanał WEBprojektant.pl na YouTubeMam przyjemność ogłosić, że działa nasz kanał na Yotube - WEBprojektant.pl - poradnik webmastera, gdzie możecie znaleźć nasze video tutoriale.

Może nie jest tam jeszcze porażająca ilość poradników dla webmasterów, ale postaram się aktualizować kanał w miarę możliwości. Proszę Was o tematykę jaką chcecie, aby poruszyć w kolejnych tutorialach. Łatwiej mi będzie wybrać na czym się skoncentrować.

Może się przydać

Top 3 webmaster

Nasze statystyki

Użytkowników:
130
Artykułów:
224
Odsłon artykułów:
3279869