Co należy wiedzieć o portfelach elektronicznych?

Portfele elektroniczne są dokładnie tym, co sugeruje ich nazwa. Jest to zatem rozwiązanie przypominające wirtualny zastępnik tradycyjnego portfela, który pozwala na podpięcie karty płatniczej tak, aby móc dokonywać wszelkich transakcji za pomocą jednego urządzenia. Użytkownicy e-portfela mogą wpłacać i wypłacać środki oraz przesyłać je pomiędzy innymi e-portfelami. Sama transakcja wygląda tak, że klient otrzymuje kod w aplikacji, którym musi potwierdzić płatność. Zdecydowaną zaletą e-portfela jest to, że pozwala on przyspieszyć proces dokonywania zakupów, zwiększa ich mobilność i wygodę użytkownika.

Portfele elektroniczne to taka metoda płatności, która pozwala kupującym deponować pieniądze na koncie elektronicznym, a następnie w szybki sposób dokonywać zasadniczej należności. Samo potwierdzenie płatności odbywa się poprzez podanie właściwego kodu weryfikującego bezpośrednio w aplikacji dostawcy portfela (np. Dotpay), która powinna zostać zainstalowana w telefonie lub poprzez zalogowanie do systemu dostawcy i akceptację zleconej należności. Metoda zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest niezwykle wygodna – w końcu dzisiaj każdy z nas nieustannie korzysta z telefonu komórkowego. Co jeszcze powinniśmy widzieć o e-portfelach?

Czy to bezpieczne?
Należy podkreślić, że nad bezpieczeństwem użytkowników korzystających z usług e-portfeli czuwają serwisy, profesjonalnie zajmujące się płatnościami online. Tego rodzaju firmy stosują wiele wielowarstwowych i skomplikowanych zabezpieczeń. Użytkownicy przechodzą proces weryfikacji w chwili zakładania konta i podpinania swoich kart płatniczych. Wszystkie transakcje internetowe wymagają zatwierdzenia przez logowanie i podanie kodu PIN. W procesie tym wykradzenie danych jest niemożliwe, ponieważ nie są przekazywane żadne wrażliwe i poufne informacje. Warto jednak mieć na uwadze, że e-portfele nie podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, co oznacza, że w teorii istnieje szansa, że np. usługodawca upadnie, a klienci stracą swoje środki. Dlatego lepiej wybierać zaufanych dostawców, jak Dotpay. 

Jaki e-portfel wybrać i ile to kosztuje?
Do najpopularniejszych na świecie e-portfeli należy obecnie PayPal. Założenie w nim konta jest całkowicie bezpłatne i zajmuje zaledwie kilka minut. Samo zasilanie konta jest banalnie proste i można zrobić to na dwa sposoby: poprzez dokonanie tradycyjnego przelewu lub przez błyskawiczne doładowanie. Pierwszy sposób wiąże się z tym, że trzeba czekać od jednego do dwóch dni aż nasze środki zostaną zaksięgowane na koncie PayPal. Druga opcja sprawia, że nasze środki pojawią się na koncie błyskawicznie, co wiąże się jednak z dodatkową opłatą. Warto dodać, że zapłacić trzeba również wtedy, gdy chcemy zasilić konto np. kogoś z naszej rodziny, a używamy do tego środków z karty kredytowej bądź debetowej. 

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria