Płatności mobilne

Dzisiejszy świat jest coraz szybszy. Nie inaczej wygląda sprawa z nabywaniem towarów w sieci. Chcemy płacić natychmiastowo, wygodnie i bezpiecznie. Nic więc dziwnego, że wraz z powszechną dostępnością smartfonów i tabletów wzrosło również zapotrzebowanie na szybką realizację płatności poprzez urządzenia mobilne. Dotpay, w odpowiedzi na rosnące potrzeby e-rynku, zapewnia obecnie dokonanie płatności mobilnych za pośrednictwem kilku wybranych aplikacji.

Płatnościami mobilnymi, czy też inaczej m-płatnościami, określamy wszystkie płatności bezgotówkowe, których dokonuje się przy użyciu urządzenia mobilnego, jak smartfon lub tablet oraz technologii mobilnych np. USSD, WA P, SMS, NFC. Wszelkie urządzenia mobilne muszą umożliwiać łączność z Internetem lub siecią telekomunikacyjną, aby dokonać płatności. Wygoda korzystania z m-płatności polega na tym, że pozwalają na bezpośredni zakup towarów lub usług oraz przekazywanie środków pieniężnych pomiędzy rachunkami bankowymi kupującego oraz e-sprzedawcy. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie.

Zalety m-płatności
Wprowadzenie m-płatności miało na celu maksymalne usprawnienie procesu przeprowadzania transakcji dla obu stron. Właściciel e-biznesu zyskuje przejrzysty i funkcjonalny system rozliczeniowo-księgowy a kupujący może bezpiecznie i bezproblemowo kupić towar bądź usługę. Dzisiejsi e-konsumenci są bardzo wymagający i oczekują możliwości wykonania szybkiej operacji oraz sprawnego uiszczenia stosownej opłaty. Ręczne wpisywanie wszystkich danych adresata i odbiorcy, kwot czy numerów konta do formularza przelewu, skutecznie zniechęca klientów do zakupów. Stąd pomysł zautomatyzowania pewnych działań, które wyręczają klienta w zbędnych czynnościach. 

Najwygodniejsze formy m-płatności
Obecnie najpopularniejsze metody płatności to m-Pay, Sky Cash i BLIK Mobile. Pierwsza z form działa w oparciu o aplikację mobilną, która umożliwia realizowanie płatności. Zakup odbywa się poprzez wprowadzenie numeru, który generuje dostawca i potwierdzenie e-transakcji zgodnie z instrukcjami, jakie wyświetla aplikacja. System m-Pay funkcjonuje jako forma wirtualnej portmonetki. Oznacz to, że po potwierdzeniu transakcji, właściwa kwota płatności pobierana jest z wcześniej doładowanego konta mPay. Sky Cash to kolejny sposób płatności online. Ten uniwersalny system pozwala na dokonywanie płatności za pomocą telefonu komórkowego. Specjalne konto portmonetki SkyCash doładowujemy kiedy tylko chcemy. Warto podkreślić, że system jest niezależny od operatorów sieci telefonii, co oznacza, że działa w każdej sieci GSM. Wspomniany BLIK Mobile to rozwiązanie, które jest w pełni zintegrowane z Dotpay. Pozwala ono na dokonywanie e-płatności bez konieczności logowania się do systemu bankowego – wystarczy, że użyjemy jednego kodu.

Rozwiązania wspierające mobilny kanał sprzedaży
Do tego typu rozwiązań zaliczamy responsywną bramkę płatności oraz bibliotekę mobilną Dotpay. Pierwszy system działa w technologii RWD i pozwala na automatyczne rozpoznanie i dostosowanie strony e-płatności do wielkości urządzenia. Drugi to gotowe biblioteki, dzięki którym e-przedsiębiorca może szybko zaimplementować płatności w aplikacji.

 

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria