Metody mobilnego rozliczenia w sieci

Według regularnie przeprowadzanych badań rynku e-commerce coraz chętniej robimy zakupy w sieci. Okazuje się, że aż 75% polskich internautów kupuje w Internecie, a 24% z nic robi zakupy mobilnie. Wyjaśniamy dzisiaj jak wygląda proces takiej płatności na przykładach dwóch sytuacji.

Codziennie korzystamy z sieci – w pracy, w domu i w szkole, będąc w gościach i leżąc samotnie na kanapie. Spędzamy w ciągu dnia wiele godzin przed monitorem komputera, a dodatkowo nie rozstajemy się z naszym smartfonem. Coraz częściej wykorzystujemy mobilne rozliczenia i według przewidywań specjalistów, tendencja ta będzie się pogłębiać. Myślisz, że transakcje mobile to tylko przelew z konta? Nic bardziej mylnego! Zobacz jak, gdzie i co możemy kupić przy pomocy naszego telefonu. coraz częstsze transakcje finansowe przeprowadzane za pomocą smartfonu albo tabletu.

Płatność SMS-em
Wyobraź sobie sobotni wieczór i wspólną ochotę na obejrzenie jakiegoś dobrego filmu. Niestety nie masz nic na DVD a telewizji nie posiadasz skoro i tak wszystko możesz zdobyć w Internecie. Zgodnie z tą logiką można wypożyczać nowości filmowe w sieci. Tak więc wybierz interesujący cię film na stronie np. ipla.pl, gdzie film kosztuje już od 5 złotych. Spotkasz się z dwiema opcjami płatności: przelew albo SMS Premium. Pewnie w domu niektórzy pokusiliby się o płatność przelewem, chociaż płatność SMS-em jest czasami wygodniejsza i szybsza. Jeśli film chcemy obejrzeć na wyjeździe i korzystamy z sieci Wi-Fi, której nie do końca ufamy lepiej wysłać SMS-a. Tak oto w prosty i szybki sposób będziemy mogli spędzić miło dwie godziny.

SkyCash
Obecnie możemy kupować bilety do kina czy teatru przy użyciu telefonu lub komputera. Jakie mamy możliwości? Najlepszy jest zakup przez stronę online interesującej nas placówki lub skorzystanie z aplikacji mobilnej np. Multikino albo SkyCash. Aplikacja SkyCash oferuje prostą możliwość zakupu np. biletu do kina z sieci Multikino w całej Polsce lub do warszawskich kin jak Atlantic i Luna. Trzeba odpowiednio wcześniej doładować wirtualną portmonetkę albo podłączyć do konta kartę płatniczą MasterCard lub VISA. Teraz w jednej z zakładek aplikacji można wybrać opcję zakupu biletu. Następnie podczas kontroli w kinie pokazujesz zakup na telefonie. Jest to niezwykle proste i szybkie rozwiązanie. 

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria