Jak działa Dotpay?

Dotpay to firma, będąca pośrednikiem płatności w sieci. Została stworzona w celu finalizowania transakcji w oparciu o płatności internetowe. Firma została założona w roku 2000, a jej organem nadzorczym i założycielskim jest DotPay Sp. Z o. o., mająca siedzibę w stolicy królów - Krakowie. Firma szybko wspinała się po szczeblach kariery, zyskując popularność w różnych kręgach. Nie trzeba było długo czekać, by stała się liderem w branży płatności internetowych (zarówno polskiego i europejskiego rynku). 

Jak działa Dotpay?
Firma Dotpay działa na zasadzie pośrednictwa w transakcjach internetowych. Pełni rolę pośrednika, obsługującego płatności w internecie. Klient nie musi kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem firmy, a płatność jest wykonywana w większości automatycznie z pomocą Dotpay. Dzięki temu płatność jest zabezpieczona i śledzona, a nie dokonujemy jej ze swojego konta na konto firmy w sposób bezpośredni. System automatycznie przenosi go do formularza płatności. Z jego pomocą klient może dokonać wyboru formy płatności, między innymi: szybki przelew, kartę płatniczą czy mobilną płatność. Pieniądze trafiają od razu na konto pośrednika. Zostają również dopisane do indywidualnego konta w systemie płatności. Jedną z zalet systemu jest szybkość i brak opóźnień - płatność trafia do firmy czy usługodawcy natychmiast i dzięki temu realizacja zamówienia przebiega w krótszym czasie. Wszystko odbywa się w błyskawicznym tempie. Cała operacja zajmuje, bowiem zaledwie kilkanaście minut. Jest to korzystne zarówno z punktu widzenia sklepu, który może sprawniej obsługiwać swoich klientów, jak i klienta, który zyskuje szansę na natychmiastową realizację zamówienia.

Płatności z Dotpay krok po kroku
Dokonywanie płatności przy użyciu Dotpay jest dziecinnie proste, gdyż system większość czynności wykonuje za nas. Dzięki temu ta forma płatności to szybki, łatwy i wygodny proces, z którym poradzi sobie każda osoba bez względu na wiek. Przejdźmy teraz przez proces płatności krok po kroku, by przybliżyć jego zalety i działanie. 

Pierwszym krokiem, gdy już mamy wybrane zakupy lub usługi do opłacenia, jest wybór metody płatności - klient decyduje, jaka metoda płatności jest dla niego najlepsza. Po tym, system Dotpay automatycznie przekieruje nas na inną stronę, z której dokonamy płatności. Może to być domena bankowa (gdzie mamy także możliwość opłaty Blikiem) lub strona tradycyjnego przelewu albo szybkiej płatności. Klient otrzymuje gotowy formularz do płatności, w którym uzupełnione są dane - tytuł przelewu, kwota, odbiorca, itp. Wystarczy jedynie potwierdzić płatność. Po wysłaniu pieniędzy zostaniemy przekierowaniu w ciągu kilku sekund z powrotem na stronę usługodawcy lub sklepu. Tam wyświetli się komunikat, że płatność została zrealizowana lub czeka na potwierdzenie. Informację zwrotną o ukończonym procesie przetwarzania wpłaty otrzymamy w zależności od wybranej opcji płatności lub sklepu w inny sposób. Może to być wiadomość mailowa, SMS czy automatyczna informacja w systemie (w koncie klienta) z powiadomieniem o udanej transakcji. 

System Dotpay to doskonała opcja zarówno dla firm i klientów. Oszczędza obu stronom czas i nerwy, gdyż wszystko dzieje się szybko, w bezpiecznych warunkach i bez zbędnych formalności, jak mozolne uzupełnianie danych. W ten sposób płatności sprawnie przechodzą przez system do odbiorcy, a zamówienia są realizowane natychmiastowo. Dotpay jest najczęściej wybieranym operatorem płatności wśród pośredników internetowych przelewów. Nic dziwnego, skoro nasze pieniądze są bezpieczne i dobrze zarządzane w trakcie procesu płacenia. Warto wybierać Dotpay, gdy zależy nam na szybkiej płatności. 

 

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria