Czy serwisy płatności online są bezpieczną metodą transakcji w sieci?

Obecnie bezgotówkowe płacenie to rzeczywistość, w której żyje większość Polaków. Coraz chętniej decydujemy się na płatności online, ze względu na ich szybkość i wygodę. Dynamiczny rozwój rynku e-commerce sprawił, że pojawiły się na nim serwisy płatności online, które pośredniczą w realizacji e-transakcji. Ich działanie opiera się na oferowaniu bogatego zbioru różnych metod płatności internetowych, które użytkownik może wybierać stosownie do swoich preferencji. Czy jednak takie formy transakcji w sieci są bezpieczne?

Pamiętajmy, że wszelkie instytucje płatnicze oferujące usługi finansowe, są dokładnie sprawdzane a następnie wpisywane do rejestru, prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nie oznacza to, że każdy kto chce być pośrednikiem finansowym może znaleźć się na takiej liście. Jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ KNF skrupulatnie weryfikuje, czy akredytowana firma spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Dlatego korzystając z usług danego serwisu płatności online, zacznijmy od sprawdzenia czy dana firma znajduje się w rejestrze.

Sprawdzony operator
Proces dokonania e-transakcji ma być intuicyjny i bezpieczny. Kiedy zaczynają się schody i niedomówienia możemy zacząć coś podejrzewać. Na szczęście obecnie rynku e-commerce działa kilka sprawdzonych serwisów płatności online, jak Dotpay, które oferują wiele różnych metod pozwalających na kupowanie w sieci. Do najbezpieczniejszych sposobów płacenia online należy szybki przelew. Działa on tak, że e-sprzedawca podaje wyłącznie swój numer rachunku, przy czym nie jest obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami a e-klient jest bezpieczny, ponieważ wszelkie dane potrzebne do przelewu są generowane automatycznie tak, że nikt nie może ich zobaczyć ani podmienić. Serwis jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszystkich transakcji, dlatego należy się upewnić, że posiada on międzynarodowe i polskie certyfikaty.

O czym trzeba pamiętać?
Istnieje kilka zasad, których trzymanie się pozwoli nam uniknąć przykrych sytuacji. Zanim więc podejmiesz decyzję o korzystaniu z usług danego serwisu płatności online, przeanalizuj kilka spraw. Na początku zobacz czy serwis posiada uruchomione Biuro Obsługi Klienta. Jeśli zobaczysz , że tak, koniecznie zadzwoń i oceń jakość obsługi. Szybko zauważysz, że wyłącznie kompetentne biuro pomoże uporać się z wszelkimi wątpliwościami oraz wesprze w razie wystąpienia problemów. E-sprzedawcy powinni zwracać uwagę na jakość i cenę pomocy technicznej. Każde porządne e-przedsiębiorstwo musi zadbać o to, aby podczas jakiejkolwiek awarii nie wyciekły poufne dane. Co więcej, należy umieć obronić się przed ewentualnym cyberatakiem. Profesjonalny i spełniający wszelkie wymogi KNFu serwis płatności online, jak np. Dotpay, odpowiednio szyfruje dane osobowe klientów tak, że nie ma mowy o jakichkolwiek wyciekach.

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria