Czym są płatności online?

Obecnie przelew internetowy to najbardziej popularna forma płatności za zakupy w e-sklepach i serwisach aukcyjnych. Jako że rynek e-commerce cały czas dynamicznie się rozwija, wprowadzane są nowe rozwiązania. Od niedawna użytkownicy mogą korzystać z szybszej i prostszej formy e-płatności, czyli płatności online zwanej też PayByLink.

Raporty rynki e-commerce wyraźnie pokazują, że Polacy pokochali zakupy online. Według szacunków ekspertów w tym roku na zakupy w sieci wydaliśmy aż 26,1 mld zł. Nic dziwi więc to, że na tak prężnie rozwijającym się rynku są wprowadzane nowe rozwiązania mające sprawić, że zakupy w sieci staną się jeszcze prostsze, szybsze i bezpieczniejsze. Jednym z tych wygodnych rozwiązań są właśnie płatności online.

Definicja płatności online
Płatność online to kolejny rodzaj przelewu, coraz częściej oferowany użytkownikom jako forma płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych. Wato podkreślić, że od tradycyjnego przelewu różni się tym, że dane przelewu są wypełnione automatycznie a sprzedawca od razu otrzymuje informację, że klient przelał wymagane środki. Cały proces znacznie przyspiesza realizację zamówienia. Zwykły przelew internetowy wykonujemy bezpośrednio z konta bankowego i w pierwszej kolejności musimy wejść na stronę logowania do systemu bankowego i wprowadzić wszystkie wymagane dane do formularza, co zawsze zabiera nam parę cennych minut. Co więcej, może zdarzyć się tak, że popełnimy jakiś błąd przy podawaniu numeru konta lub oszuści uaktywnią wirusa, który zmieni wpisane przez nas dane. Automatycznie wypełniany formularz zupełnie usuwa takie ryzyko.

Czemu warto płacić w sieci?
Płacenie za pomocą płatności online jest przede wszystkim wyjątkowo szybkie i wygodne. Do tego płatność online są bezpiecznie ze względu na zastosowany mechanizm przekierowania na stronę banku w chwili dokonywania płatności. Właśnie dzięki temu dane umożliwiające dostęp do konta podawane są przez klienta w bezpiecznym i dobrze mu znanym środowisku bankowości internetowej, a nie w systemie płatniczym sklepu, co często budziło wśród użytkowników pewne obawy.

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria