Serwisy płatności coraz popularniejsze!

Obecna sytuacja na rynku e-commerce wskazuje, że szybki transfer gotówki za pomocą serwisów płatności to nie tylko coraz częstsza metoda płacenia za zakupy w sieci. Jest to przede wszystkim rozwiązanie, którego oczekuje coraz więcej e-konsumentów ceniących sobie proste i szybkie działania. Raport przygotowanego przez Gemiusa oraz e-Commerce Polska pokazuje ciekawe wnioski dla przyszłości e-płatności.

Wyniki raportu wyraźnie wskazują, że rośnie zainteresowanie Polaków nowoczesnymi formami płatności za zakupy w sieci. Coraz więcej użytkowników stawia na serwisy takie jak: PayU, PayPal, DotPay czy Allpay. Badanie pokazuje również, że stale powiększa się grono klientów, którzy płacą za towary czy usługi kupowane w sieci kartą kredytową lub wirtualną kartą do transakcji zdalnych tzw. e-kartą, w siedzibie sprzedającego lub regulują należności za pomocą SMSa. Warto odnotować, że ankietowani coraz częściej wymieniają serwisy płatności jako jedne z najlepszych opcji regulowania należności za zakupy robione w sieci. 

Zalety e-płatności
Trzeba podkreślić, że możliwość płatności za pośrednictwem systemów online to korzyść zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Dzisiejsi e-klienci oczekują prostych i szybkich rozwiązań i właśnie dlatego na znaczeniu zyskują narzędzia, które nie wymuszają na użytkowniku konieczności logowania czy podawania haseł. Niestety płatności online nie zawsze są rozwiązaniem korzystnym dla wszystkich sklepów. Zdarzają się również ukryte koszty transakcji, którymi często obarczany jest klient. Tak więc mimo wielu zalet, warto uważać i wybierać sprawdzone i bezpieczne systemy e-płatności.

Co dalej?
W dzisiejszych czasach, kiedy zakupy w sklepach internetowych są codziennością i stałym elementem życia współczesnych e-konsumentów także transakcje płatnicze za pośrednictwem serwisów e-płatności stają się jak najbardziej naturalnym wyborem. Wiąże się to ze świadomością konsumentów, którzy wiedzą, że realizacja zamówienia jest uzależniona bezpośrednio od czasu otrzymania wpłaty przez sprzedającego. To właśnie serwisy e-płatności gwarantują natychmiastową finalizację zlecenia i realizację zamówienia. Można więc spodziewać się, że rynek e-commerce będzie dalej się rozwijał a metody szybkich płatności online będą regularnie udoskonalane.

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria