E-przelewy - charakterystyka

Obecnie do cieszących się największą popularnością form płatności internetowych w Polsce należą przelewy elektroniczne. Nie zaskakuje to w czasach, kiedy praktycznie każdy z nas posiada konto internetowe w swoim banku. Dodatkowo, różnego rodzaju platformy takie jak Dotpay oferują coraz szerszy wachlarz metod płatności elektronicznych. Do nich zaliczają się właśnie w pełni automatyczne transfery PayByLink oraz półautomatyczne e-przelewy, o których dzisiaj słów parę.

Wraz z rosnącym w siłę rynkiem e-commerce powstaje coraz większa potrzeba rozwoju odpowiednich i bezpiecznych metod płatności. Powstają takie narzędzia, które są szybkie i tanie oraz przede wszystkim wygodne. Obecnie do potrzeb e-commerce przystosowano tradycyjne formy płatności tworząc ich odpowiedniki online. Należy jednak podkreślić, że istnieją też zupełnie nowe, innowacyjne rozwiązania dotyczące metod płacenia w sieci. Dzisiejsze e-płatności nie ograniczają się tylko i wyłącznie do kanałów internetowych, ale wykorzystują również komórkowe. W ten sposób e-konsumenci mają coraz więcej opcji płacenia w sieci, z czego dwie są wyjątkowo atrakcyjne.

Opcja PayByLink
Usługa PayByLink to metoda płatności w bankowości internetowej, którą wykorzystują sklepy internetowe i serwisy aukcyjne. Metoda polega na tym, że podczas zakupu w sklepie internetowym, klient otrzymuje specjalnie wygenerowany link, za pomocą którego przechodzi do strony płatności w swoim banku. Wygodne jest to, że kupujący nie musi wypełniać danych przelewu, numeru rachunku, danych odbiorcy ani przelewanej kwoty. Jedna warunkiem płatności PayByLink jest posiadanie przez kupującego rachunku w banku, który udostępnia taką usługę.

Charakterystyka e-przelewu 
Metoda e-przelewu została stworzona specjalnie dla klientów banków, które nie oferują jeszcze swoim użytkownikom funkcjonalności e-transferu. W sytuacji, gdy będziemy płacić e-przelewem, po zalogowaniu trafimy na swoje konto w danym banku a na ekranie pojawi się gotowy do potwierdzenia formularzem przelewu. Klient nie musi wpisywać żadnych danych, ponieważ są one wypełnione automatycznie. Tak jak w przypadku innych przelewów wykonywanych w serwisie transakcyjnym banku, użytkownik będzie musiał potwierdzić płatność, wpisując jednorazowy kod.

O serwisie

Często kupujesz w Internecie? Na naszej stronie znajdziesz porady dotyczące najlepszych sposobów płatności oraz bezpieczeństwa transakcji online. 

Kontakt

802 547 587

kontakt@webprojektant.pl

Galeria