Jak stworzyć atrakcyjną stronę internetową?

Własna strona internetowa to doskonały sposób na wypromowanie swojej firmy! Dlaczego warto mieć własną stronę www? Nie tylko pozwoli nam ona dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, pozwoli też zapoznać się z nasza ofertą potencjalnym klientom.

Ponadto w obecnych czasach posiadanie firmowej witryny stało się oznaką naszego profesjonalizmu. To właśnie wygląd strony często wpływa o decyzji potencjalnych klientów czy skorzystają z naszej oferty czy nie! Nieważne czy prowadzisz firmę usługową czy sprzedażą detaliczną, zapewne zastanawiasz się jak powinna wyglądać strona internetowa, która przykuje uwagę innych. Jak zatem stworzyć dobrą stronę internetową?

Po pierwsze: optymalizacja

Dobra strona internetowa powinna trafić do jak największej liczby potencjalnych klientów. Jak sprawić, by nasza strona miała jak najwięcej wyświetleń? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o jej optymalizację pod kątem SEO.

Optymalizacja polega na przygotowywaniu treści w taki sposób, aby zawierały odpowiednie, najczęściej wyszukiwane frazy, właściwym zaplanowaniu mapy strony czy użyciu właściwego linkowania wewnętrznego. Możemy to zrobić sami lub skorzystać z usług firmy świadczącej usługi z tego zakresu.

Warto zadbać o dobrą optymalizację strony, gdyż to dzięki niej nasza strona będzie się pojawiać wysoko w wynikach wyszukiwania konkretnych produktów lub usług.

Po drugie: treść

Zadbajmy o to, aby treści, które umieszczamy na stronie znalazły się unikalne treści, które przykują uwagę czytelnika na dłużej. O czym pisać? Najlepiej zamieszczać treści bezpośrednio powiązane z naszą działalnością, pamiętajmy jednak o umieszczeniu w nich słów kluczy, które ułatwią wyszukiwanie naszej strony w Internecie!

Zamieszczany teksty powinny być napisane w zrozumiały, prosty sposób, aby zrozumienie naszej oferty lub opisu produktu nie przysparzało trudności naszym klientom.

projektowanie stron
strony www

Po trzecie: wygląd

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, więc zadbajmy o wygląd naszej strony! Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przejrzysty, estetyczny układ. Strony, które na pierwszy rzut oka są chaotyczne i mało intuicyjne, mogą działać odstraszająco na potencjalnych klientów!

Zadbajmy o prawidłową kolejność zakładek i ich ilość. Przemyślmy dokładnie rozmieszczenie zdjęć i elementów graficznych, pamiętajmy, żeby miały charakter ilustracyjny, pasujący do znajdujących się na stronie treści. Zaplanujmy też kolorystykę strony, najlepiej sprawdzą się kolory nawiązujące do logo naszej firmy lub barwy kojarzące się z naszą branżą.

Warto poświęcić czas na stworzenie dobrej strony internetowej, ponieważ stanowi ona nie tylko wizytówkę naszej firmy, lecz jest też doskonałym sposobem na pozyskanie nowych klientów.